Gratka dla seromaniaków

foto (9)

Długodojrzewający ser i dobre wino – to przepis na niejeden udany wieczór. Odpowiednio dobrany trunek do przekąski spowoduje, że smak zarówno wina, jak i sera, będzie niepowtarzalny. Jednak jak dobrać gatunki, aby znaleźć najlepsze połączenie? W podjęciu właściwej decyzji może nam teraz pomóc specjalna aplikacja na telefony wymyślona przez Garego Badera z Uniwersytetu w Toronto.

Z mapy połączeń można wybrać gatunek wina, aby zobaczyć rodzaje serów, które w danym połączeniu będą smakowały najlepiej. I odwrotnie. Można wybrać ulubiony ser, by dowiedzieć się, które wino najbardziej się sprawdzi. Użytkownik szuka nie tylko po nazwach, ale także po kraju pochodzenia, a nawet po fakturze
i smaku. Kanadyjski badacz zapowiada, że nie spocznie na laurach. Entuzjastyczny odbiór jego aplikacji bardzo go zaskoczył. W planach ma poszerzenie mapy o piwo i szampana. Naukowiec z Kanady wyznał, że na pomysł serowo-winnej mapy wpadł dzięki żonie, z którą lubi spędzać wieczory sącząc wino i degustując przy tym sery. Aplikacja, to według niego, przyrównując do mediów społecznościowych, Tinder dla używek, można połączyć dwie pasujące do siebie używki. Cóż, potrzeba matką wynalazków!

Aplikacja: "WineAndCheeseMap.com" 

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin