Kongres 590

Kongres 590, podpisanie umowy pomiędzy Cedrob Porty a Port Gdańsk o współpracy i wybudowaniu przez Cedrob mroźni o wartości 100 mln.

W Jasionce koło Rzeszowa po raz czwarty odbył się Kongres 590. To jedno z największych wydarzeń gospodarczych w kraju. Przedstawiciele biznesu, nauki i polityki – z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim na czele – dyskutowali o wyzwaniach, jakie stoją przed polskimi producentami. Prezes Zarządu Biura Promocji Jakości i redaktor naczelny portalu zywnosc.com.pl Tadeusz Wojciechowski był jednym z prelegentów podczas wydarzenia.

Wzmocnienie pozycji polskich przedsiębiorców stanowi główną ideę Kongresu 590. Jego nazwa pochodzi od trzech pierwszych cyfr kodu kreskowego, jakim oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez rodzime firmy.

W tegorocznej edycji wzięli udział przedstawiciele najważniejszych sektorów polskiej gospodarki, w tym energetyki, transportu, telekomunikacji, bankowości i żywności. Bardzo widoczna była obecność branży rolno-spożywczej.

Drugiego dnia kongresu odbył się panel zatytułowany „Jak wesprzeć polskich eksporterów żywności w ekspansji na rynki pozaunijne?”, w którym udział wzięli między innymi Wojciech Kędzia zastępca dyrektora ds. innowacji KOWR oraz Tadeusz Wojciechowski przewodniczący Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Jakości Żywności Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie, prezes Fundacji Polskie Forum Bezpieczeństwa Żywności. Wystąpienia zapewniły uczestnikom debaty wysoki poziom merytoryczny.

Ważnym wydarzeniem Kongresu 590 było podpisanie przez Cedrob Porty Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. umowy przedwstępnej na budowę mroźni wysokiego składowania.

Rozwijana od czterech lat formuła Kongresu 590 umożliwia specjalistom z różnych sektorów wymianę doświadczeń w celu wzmocnienia skuteczności ich działań. Ma to prowadzić do trwałego rozwoju polskiej gospodarki i utrzymania jej konkurencyjności – zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznych.

W programie tegorocznego spotkania znalazły się panele eksperckie, wystąpienia przedstawicieli rządu i samorządów, a także ponad 100 debat. Udział wzięło blisko 7000 uczestników.

[metaslider id=”13256″]

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin