Gobarto 500 na Kongresie 590

1100px x 733px – Projekt bez tytułu — kopia (38)

Podczas Kongresu 590 w Jasionce w dniu 16 listopada firma Gobarto przedstawiła Program „Gobarto 500”. Jest to inicjatywa mająca na celu integrację tuczu trzody chlewnej w naszym kraju.

Program zaprezentowali, Prezes Zarządu Cedrob S.A. Andrzej Goździkowski oraz Prezes Zarządu Gobarto S.A. Dariusz Formela. Obecny podczas prezentacji wicepremier Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie z projektu odnowy hodowli trzody chlewnej w Polsce. W trakcie spotkania wicepremier Morawiecki i prezes Goździkowski wręczyli certyfikaty rolnikom, którzy zdecydowali się na przystąpienie do Programu Gobarto 500.

Gobarto S.A., część Grupy Cedrob, to największa polska firma, zajmująca się ubojem, rozbiorem i dystrybucją mięsa czerwonego (wieprzowiny, wołowiny oraz dziczyzny), hodowlą trzody, uprawą zbóż oraz innych produktów roślinnych. Słynąca z wysokiej jakości swoich produktów.

Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej.

Główny zakład produkcyjny, znajdujący się w Grąbkowie, jest jednym z największych zakładów mięsnych w Polsce.

Jedna z największych Polsce Grup działających w sektorze mięsnym zatrudniająca 1260 osób.

Stabilna pozycja rynkowa Gobarto S.A. to przede wszystkim efekt konsekwencji w budowie grupy wzajemnie uzupełniających się firm, pielęgnowania długoletnich relacji z partnerami biznesowymi i polskimi rolnikami.

Program polega na partnerskiej współpracy pomiędzy firmą Gobarto S.A. i rolnikiem w zakresie tuczu trzody chlewnej. Kooperacja będzie odbywać się przy wsparciu techniczno-merytorycznym firmy Gobarto S.A.. Głównym założenie projektu jest wybudowanie na gruncie rolnika przy współpracy Gobarto S.A., budynku inwentarskiego do 2000 szt. trzody chlewnej. Umowa pomiędzy firmą i rolnikiem obejmie 15 lat i zagwarantuje wysokie wynagrodzenie, do 10 tys. zł miesięcznie oraz kwotę niezbędną do spłaty kredytu i bieżące funkcjonowanie tuczarni. Hodowca, który zdecyduje się na współpracę nie ponosi ryzyka w związku z sytuacją cenową na rynku trzody. Firma Gobarto S.A. zagwarantuje również opiekę weterynaryjną oraz wsparcie zootechniczne w czasie całego cyklu produkcyjnego.

Program skierowany jest zarówno do doświadczonych rolników, jak i do rolników którzy nie zajmowali się dotychczas tą tematyką. W ramach Gobarto 500 firma uruchomi Akademię Rolnika, w ramach której hodowcy mogą uzyskać wiedze zarówno teoretyczną jak i praktyczną dotyczącą nowoczesnej produkcji trzody chlewnej.

Do obowiązków Gobarto S.A. będą również należały m.in. dostawy paszy. Prawidłowe żywienie zwierząt w Programie zapewni firma Cedrob Pasze.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin
Fot. od lewej: Mateusz Morawiecki, Andrzej Goździkowski, Dariusz Formela.