Grüne Woche

1100px x 733px – Projekt bez tytułu — kopia (23)

Ponad 100 tysięcy przysmaków z blisko 60  krajów. Trwają ostatnie przygotowania do Międzynarodowych Targów Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa w Berlinie. To największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujące zwłaszcza specjalności regionalne, artykuły ekologiczne oraz luksusowe. Przyciągają co roku prawie pół miliona gości, a wystawcy zajmują wtedy niemal całą powierzchnię Messe Berlin (Targów Berlińskich).

Na 115 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawowej w berlińskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC) zaprezentuje się 1589 wystawców z 56 krajów, w tym polskie firmy i województwa. Na Grüne Woche nie zabraknie polskiego stoiska narodowego, które przyciąga zwiedzających chcących  poznać trendy naszej kuchni i skosztować polskich, regionalnych oraz lokalnych specjałów. Bułgaria, jako tegoroczny kraj partnerski imprezy, zaprezentuje się pod hasłem „Zapach Słońca” – przeżycia dla wszystkich zmysłów.

Grüne Woche to impreza z dużymi tradycjami – odbywa się od 1926r. Podczas wystawy, jak co roku, zaprezentowana zostanie bogata, międzynarodowa oferta artykułów spożywczych, delikatesowych, ekologicznych czy regionalnych. Wszyscy będą mieli okazję spróbować oraz zakupić świeże produkty takie jak pieczywo, miody, nabiał, przyprawy, mięso czy wędliny. Wśród prezentowanych produktów znajdzie się również szeroki wybór napojów alkoholowych, jak piwo czy wino. Na imprezie pojawią się także stoiska prezentujące maszyny i narzędzia rolnicze, wyposażenie i urządzenia produkcyjne dla rolnictwa i ogrodnictwa.

Dla wszystkich osób z branży, targi to świetna okazja, by zaprezentować swoje produkty lub podpatrzeć, co oferuje konkurencja i sprawdzić, jakie są światowe trendy żywieniowe. Dla konsumentów, to możliwość spróbowania wielu smakołyków ze wszystkich stron świata.

Podczas imprezy – oprócz produktów, będą promowane także walory turystyczne poszczególnych terenów. Kraje zamierzają zachęcać turystów do ich odwiedzenia, poznania dziedzictwa kulinarnego, kulturowego i atrakcji turystycznych.

Berlińskim targom rolno-spożywczym towarzyszy konferencja Globalne Forum Żywności i Rolnictwa z udziałem ministrów rolnictwa z 50 krajów. Impreza potrwa od 19 do 28 stycznia.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin