XX Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa

sad

Instytut Ogrodnictwa zaprasza do udziału w XX Dniu Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach. Impreza pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbędzie się 8 czerwca br.

Spotkanie kierowane do sadowników i producentów warzyw ma na celu popularyzację wyników badań prowadzonych w zakładach naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podczas wykładów i prezentacji doświadczeń przybyłym uczestnikom zostaną przedstawione nowości technologiczne, odmianowe oraz wdrożenia nowoczesnych metod efektywnej produkcji. Organizatorzy przedstawia także aktualne prace badawcze z zakresu sadownictwa i warzywnictwa, jak i te prowadzone w ramach realizowanych w Instytucie Programów Wieloletnich (2015-2020). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Poniżej przedstawiamy program XX Dnia Otwartych Drzwi:

 • 09.00 – 16.00 Panorama Firm uczestniczących w Dniu Otwartych Drzwi
 • 10.00 – 10.30 Otwarcie spotkania i powitanie uczestników (Prof. dr hab. Małgorzata Korbin − Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa)
 • 10.30 – 13.15 Wykłady
 1. Optymalizacja nawadniania roślin ogrodniczych (dr Krzysztof Klamkowski)
 2. Aktualne zagrożenia chorobami w uprawach sadowniczych (mgr Sylwester Masny, dr Agata Broniarek-Niemiec, dr hab. Joanna Puławska)
 3. Ważne problemy w ochronie warzyw przed chorobami w 2016 roku (dr Jan Sobolewski)
 4. EcoOrchard – Rośliny przywabiające faunę pożyteczną w sadach (dr hab. Jerzy Lisek, prof. IO)
 5. Zwalczanie chwastów w uprawach ekologicznych przy użyciu gorącej wody w technologii BioMant Aqua (Henryk Kucharczyk, Mantis ULV)
 • 10.30 – 12.30 Konsultacje i poradnictwo indywidualne prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa
 • 12.30 – 13.30 Poczęstunek
 • 13.30 – 15.30 Prezentacja doświadczeń w Sadzie Doświadczalnym dla grup tematycznych (przegląd kwater gatunkowych) oraz prezentacje doświadczeń na Polach Doświadczalnych upraw warzywniczych w Skierniewicach.

Źródło: Instytut Ogrodnictwa