#DotleniamMiasto, czyli Zielony Rekord Polski

dotelenieni

Już 27 kwietnia w całej Polsce rusza akcja "Zielony Rekord Polski", czyli sadzenie jak największej liczby krzewów i kwiatów jednego dnia! 

Idea bicia rekordu
Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Bez jedzenia przeżyjemy kilka tygodni, bez picia kilka dni, a bez tlenu zaledwie kilka minut. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu.

Tysiące roślin, kilkadziesiąt miejsc nowych nasadzeń w całej Polsce, setki zaangażowanych wolontariuszy oraz osób biorących udział w wydarzeniu w swoich domach i ogrodach – tak będzie wyglądał tegoroczny Zielony Rekord Polski.  

To wszystko po to, aby zazielenić miasta, poprawić jakość powietrza, a co za tym idzie zdrowie i samopoczucie ich mieszkańców. Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych, dlatego tak ważne jest, aby nasze miasta były "zielone".

Rekord to także wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Oprócz satysfakcji wzięcia udziału w ważnym wydarzeniu, to także świetna zabawa.

Czas
Na pobicie rekordu jest tylko jeden dzień! Start w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i koniec w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

Miejsce
Wydarzenie dotyczy całej Polski – małych miejscowości i dużych miast. W tym roku nasadzenia grupowe będą w tj. miastach jak: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale tak naprawdę, to od Was zależy, czy Rekord się powiedzie. Możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie mieszkacie i rezultat przesłać internetowo.

Realizacja
Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu.

Udział indywidualny
To bardzo proste! Wystarczy kilka ruchów, aby stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia.

Kup roślinę -> Posadź ją w mieszkaniu czy ogrodzie -> Wyślij zdjęcie -> Otrzymaj certyfikat

Ważne, żeby wysłać do nas zdjęcie 27 kwietnia 2018 roku.
Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie "przed", i roślina w tej doniczce "po". Zdjęcia można wysyłać na maila lub przez Facebooka.

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający!
To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

Więcej informacji na stronie: www.dotlenieni.org

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin