Pomorskie Agro Targi i jubileusz PODR

targi agro

4 czerwca podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XXVI Pomorskich Agro-Targach oraz Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Wydarzenia odbyły się na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu koło Kościerzyny.

W czasie targów ODR w Lubaniu obchodził jubileusz 60-lecia swojej działalności. Z tej okazji odsłonięto pamiątkowy obelisk, na którym widnieją najważniejsze daty, upamiętniające zmiany w doradztwie.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas otwarcia targów

Ryszard Zarudzki pogratulował obecnym i byłym pracownikom Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
w Lubaniu dotychczasowych osiągnięć i życzył sukcesów w dalszej pracy. Podkreślił ważną rolę publicznego doradztwa w przemianach jakie zaszły w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Zapewnił także o wsparciu doradztwa ze strony MRiRW.

Wiceminister wręczył dyplomy i puchary hodowcom, których zwierzęta zdobyły tytuły czempionów
i wiceczempionów Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu.

Podczas targów swoją działalność zaprezentowało 120 firm obsługujących rolnictwo oraz ponad 50 ogrodników. Na wystawie zwierząt pokazane zostały najlepsze sztuki hodowlane bydła mięsnego, koni zimnokrwistych, owiec, królików oraz ptactwa ozdobnego, drobiu i gołębi. Nie zabrakło także stoisk kół gospodyń wiejskich, a także produktów tradycyjnych i regionalnych.

Na zakończenie wiceminister spotkał się pracownikami Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
w Lubaniu.

Źródło: MRiRW