XXVIII Pomorskie Agro Targi

nowezzzzz11

Na terenie wystawienniczym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbyły się kolejne już XXVIII Pomorskie Agro Targi połączone z Pomorską Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Targi odwiedził podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Było to wielkie święto rolników, ogrodników, hodowców i wielu firm obsługujących rolnictwo. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z trendami w zakresie hodowli, mechanizacji, produkcji roślinnej i wyposażenia rolnictwa.

Koła Gospodyń Wiejskich, po raz kolejny wzięły udział w konkursie kulinarnym, w którym  zaprezentowały potrawy z kaszy jaglanej. Spośród 13 kół, najlepszą ocenę uzyskało KGW z Liniewa za potrawę „Pierogi z kaszą jaglaną i okrasą z gęsi”.

Rozstrzygnięte zostały konkursy: HIT TARGÓW, Najlepsza aranżacja stoiska oraz Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019. Nowością była „ALPAKOTERAPIA dla każdego”.

Hodowcy bydła mięsnego prezentowali swój dorobek w następujących rasach: Angus Czerwony, Charolaise, Hereford, Limousine – rasy najbardziej liczebne w województwie. O tytuły czempionów walczyły zwierzęta w następujących kategoriach: buhaje do 24 miesięcy, jałowice do 18 miesięcy, jałowice powyżej 18 miesięcy i krowy z cielętami.

Odwiedzający mogli skorzystać z porad w zakresie rolnictwa ze strony pracowników PODR w Lubaniu, zasięgnąć informacji handlowych i produkcyjnych od firm obsługujących rolnictwo oraz dokonać udanych zakupów i degustacji potraw. Najmłodsi, z okazji Dnia Dziecka znaleźli wiele atrakcji w wesołym miasteczku.

Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu, zrealizowana została w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: MRiRW