Skażone mleko nie trafiło do Polski?

1100px x 733px – Projekt bez tytułu — kopia (53)

Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że produkty mleczne dla niemowląt francuskiej firmy Lactalis, potencjalnie zanieczyszczone bakterią Salmonella Agona, trafiły na rynek Polski – wynika z informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W grudniu koncern Lactalis, z powodu ryzyka zakażenia salmonellą, wycofał z rynku krajowego i zagranicznego wszystkie produkty dla niemowląt i produkty odżywcze, które były wyprodukowane lub pakowane w fabryce w Craon na zachodzie Francji od 15 lutego 2017 roku. Firma informowała wówczas, że w fabryce "doszło do rozproszonego zakażenia". Media donosiły, że potencjalnie skażone produkty mogły trafić do ponad 80 krajów.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że obecnie nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że produkty mleczne dla niemowląt francuskiej firmy trafiły na rynek Polski. Informacje o dystrybucji wycofywanych z rynku produktów firmy Lactalis są przekazywane poprzez system RASFF (System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach). Z informacji tych wynika, że wycofywane produkty trafiły do 12 krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, innych państw europejskich oraz do krajów spoza Europy. GIS zapewnia, że śledzi wszelkie informacje pojawiające się w tej sprawie w RASFF.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin