Kiermasz Wielkanocny

kiermasz

W Warszawie, przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbędzie się IV Kiermasz Wielkanocny pod hasłem "Polska Smakuje". Stoiska będą dostępne w dniach 26-28 marca.

Dwudziestu producentów z całego kraju, będzie oferowało produkty tradycyjne, ekologiczne oraz wyroby regionalne. Na stoiskach będzie można kupić wszystko to, co może przydać się na wielkanocnym stole – począwszy od smakowitych potraw, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi.

Podczas kiermaszu będzie można kupić wędliny i tradycyjne ciasta, naturalne pieczywo oraz miody i wyroby pszczele. Atrakcją dla smakoszy kuchni świata z pewnością będą potrawy tatarskie. Nie zabraknie również serów wytwarzanych z mleka krowiego i koziego, a także przetworów z warzyw i owoców. Zaplanowano też pokazy tradycyjnego wypieku chleba oraz przyrządzania tradycyjnych potraw świątecznych.

Kiermasz organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

 

Źródło: MRiRW