Będą podwyżki dla weterynarzy?

wet

Krzysztof Jurgiel wystąpił z wnioskiem do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o podwyżki dla weterynarzy. Wskazał, by ten zobowiązał wojewodów do uwzględniania podwyżek wynagrodzenia wojewódzkich i powiatowych inspekcji weterynaryjnych w przyszłorocznych budżetach.

Chodzi o kwotę ok. 46 mln zł, co by się przekładało na etat w wojewódzkich inspektoratach na 400 zł, a w powiatowych na 600 zł.

Od 1 kwietnia o ok. 4 mln zł zostanie zwiększony budżet służb weterynaryjnych w pięciu województwach, gdzie występuje ASF (województwa: lubelskie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie). Zostanie także uruchomionych ponad 50 etatów.

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej w ubiegłym tygodniu, w liście otwartym skierowanym do premiera wskazali, że bez natychmiastowego wzmocnienia kadrowego i finansowego Inspekcji, nie będzie możliwe skuteczne zwalczanie afrykańskiego pomoru świń. 26 marca większość lekarzy i pracowników Inspekcji Weterynaryjnej z całego kraju, w ramach protestu, ma wziąć urlop. 

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin