Protest inspektorów

prostest

26 marca zdecydowana większość lekarzy i pracowników Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej z całego kraju weźmie urlop. Protest to kolejny etap walki o podwyżki, która trwa od kilku tygodni. Stacja informuje, że powiatowe inspekcje nie będą w poniedziałek zamknięte, ale mają w nich pracować tylko pojedynczy lekarze.

Podczas protestu będzie można przeprowadzić jedynie kontrole związane z wysyłką mięsa na eksport. Lekarze zapowiadają, że będą również zajmować się pilnymi sprawami związanymi ze zwalczeniem ASF. Akcja protestacyjna ma odbywać się pod hasłem "Stop zubożeniu inspekcji weterynaryjnej". Pracownicy Inspektoratu Weterynarii  nie mogą strajkować, ponieważ wchodzą w skład Służby Cywilnej.

Inspektorzy zwrócili się w liście o pomoc do premiera Mateusza Morawieckiego (list w ich imieniu wysłał Witold Katner, rzecznik prasowy Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, ponieważ pracownicy inspekcji nie są członkami izby). Wskazali, że bez natychmiastowego wzmocnienia kadrowego i finansowego Inspekcji Weterynaryjnej, nie będzie możliwe skuteczne zwalczanie ASF.  Podkreślili, że nie zgadzają się na niskie płace. Alarmowali również, że w inspekcji brakuje co najmniej 600 osób.  

Pracownicy IW występują masowo do przełożonych z wnioskami o podwyżki. Pisma na dzień 16 marca wysłało 3,6 tys. osób na niespełna 5,5 tys. zatrudnionych.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin