Kiermasz Świąteczny otwarty

Kiermasz swiateczny

Przed siedzibą Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie swoje podwoje otworzył 18 grudnia Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska Smakuje”.

W inauguracji uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz p.o. dyrektora instytutu Karol Krajewski.

– Postanowiłem doroczny kiermasz przenieść na reprezentacyjne miejsce Warszawy, obok kościoła Świętej Anny, gdzie zawsze przebywają tłumy Warszawiaków i gości odwiedzających stolicę naszego kraju – powiedział minister.

Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

– Przebywający na Trakcie Królewskim będą mieli okazję do zrobienia przedświątecznych zakupów – począwszy od tradycyjnych potraw i produktów, a skończywszy na ozdobach, wykonywanych technikami rękodzielniczymi – zachęcał minister Ardanowski.

W kiermaszu uczestniczy 16 wystawców. Są to producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych z całego kraju. Dla zwolenników naturalnych słodkości nie zabraknie ciast i innych wypieków przygotowanych według regionalnych receptur. Są też miody i wyroby pszczele, a także oleje tłoczone na zimno.

Wśród atrakcji znajdują się potrawy regionalne, w tym słynny tatarski pierekaczewnik. Na chętnych czekają również sery oraz przetwory z warzyw i owoców.

Kiermasz Świąteczny „Polska Smakuje” czynny jest do 20 grudnia br. w godzinach od 10.00 do 20.00.

Źródło/Fot.: MRiRW