Innowacyjne rolnictwo na Targach Polagra-Premiery

berlin (1)

Podsekretarz stanu Ryszard Kamiński uczestniczył w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Rolnych Polagra-Premiery 2020 oraz w gali wręczenia nagród Złoty Medal MTP i Acanthus Aureus.

W targowym konkursie nagrodzono produkty wyróżniające się innowacyjnością i wytwarzane w oparciu o autorskie rozwiązania. Wiceminister Ryszard Kamiński – w towarzystwie prof. Grzegorza Skrzypczaka, przewodniczącego kapituły konkursowej „Złote Medale MTP” – wręczył nagrody za najbardziej nowoczesne rozwiązania w rolnictwie zaprezentowane podczas tegorocznych targów POLAGRA PREMIERY 2020. Statuetki powędrowały zarówno do firm zajmujących się hodowlą roślin oraz podmiotów oferujących maszyny oraz urządzenia rolnicze. Wyróżnione zostały także innowacyjne aplikacje usprawniające pracę na roli.

Złotymi Medalami Grupy MTP wyróżniono 37 produktów w dwóch kategoriach: maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa oraz rośliny uprawne. Za najbardziej innowacyjny sprzęt sąd konkursowy uznał maszynę do zbierania kamieni. Docenili ją także klienci, przyznając jej najwięcej głosów w konkursie Złoty Medal Wybór Konsumentów.

Podczas dwudniowej wizyty na targach wiceminister Ryszard Kamiński uczestniczył także w wydarzeniach towarzyszących wystawie. W otwarciu Forum Rzepakowego i w Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy organizowanym z inicjatywy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy, Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, a także w debacie „Szanse Rozwojowe dla małych gospodarstw”.

Źródło/Fot.: MRiRW