Targi Polagra Food w Poznaniu

koszyk

W dniach 25-28 września br. odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food w Poznaniu. Targi od lat są miejscem prezentacji osiągnięć branży i rozmów o jej przyszłości, a przede wszystkim rozwoju długofalowych relacji biznesowych spożywczej.

Polscy producenci żywności stanęli w obliczu dość znaczących zmian. Embargo, coraz większy protekcjonizm europejskich rynków, rosnąca świadomość konsumencka sprawiają, że branża spożywcza nieustannie potrzebuje efektywnych działań skoncentrowanych na rozwoju struktury rynków eksportowych, a także
na budowie silnych marek na rynku krajowym.

Ważnym czynnikiem, które decyduje o udziale wielu firm w targach, jest możliwość poszerzenia kontaktów biznesowych na płaszczyźnie międzynarodowej. Współpraca organizatorów targów z ambasadami zagranicznymi, a przede wszystkim autorski program Hosted Buyer, co roku skutkują licznymi delegacjami kupców zagranicznych zainteresowanych pozyskaniem partnerów handlowych z Polski.

Rozwój możliwości eksportowych to ważny aspekt dla firm, które decydują się na udział w targach Polagra Food. Dlatego co roku konsultujemy z przedstawicielami branży spożywczej kierunki, które są dla niej perspektywiczne i to właśnie im poświęcamy uwagę przygotowując działania promocyjne targów.” – podkreśla Miłosz Jankowiak, Dyrektor Projektu Polagra Food. „Nie możemy jednak zapominać o rynku rodzimym, który ewoluuje i przed którym stoją wyzwania w postaci oczekiwań konsumentów. Dlatego intensyfikujemy nasze działania mające na celu promocję polskich firm i marek na rynku krajowym.” – dodaje.

Promocja polskiej żywności to wielokrotnie stawiamy cel przez stowarzyszenia branżowe. Środkiem w jego realizacji z pewnością jest komunikowanie wyjątkowej jakości polskiego mięsa i jego przetworów, produktów mleczarskich, słodyczy, przetworów owocowo-warzywnych. Złoty Medal MTP o jaki mogą ubiegać się wystawcy targów Polagra Food, to z pewnością doskonała rekomendacja.

Źródło: polagra-food.pl