GIS ostrzega przed fragmentami szkła w bulionie warzywnym Klare Suppe

bulion gis

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że w bulionie warzywnym w proszku marki Rapunzel mogą występować fragmenty szkła. Partia produktu pn. Rapunzel Klare Suppe 250g jest wycofywana z rynku przez producenta i polskiego dystrybutora.

Jak informuje GIS w ostrzeżeniu publicznym, jeden z konsumentów złożył skargę na obecność szkła w produkcie. Ze względu na brak możliwości wykluczenia zanieczyszczenia szkłem żywności z tej samej partii, niemiecki producent Rapunzel Naturkost GmbH postanowił wycofać całą partię z datą minimalnej trwałości 18.09.2020. Spółka poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie.

Bulion warzywny w proszku Klare Suppe 250g to produkt dedykowany weganom. Jego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Bio Planet S. A. z Wilkowej Wsi (woj. Mazowieckie). W porozumieniu z producentem rozpoczęła ona wycofywanie kwestionowanej partii produktu z obrotu na terenie Polski. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, że nie powinni go spożywać.

Firma Rapunzel prosi osoby, które kupiły produkt z wymienionej partii o zwrócenie go do punktu zakupu. Klienci otrzymają zwrot poniesionych kosztów. Z informacji producenta wynika, że jego pozostałe produkty są wolne od zagrożenia.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin