Wyzwania dla branży winiarskiej

1100px x 733px – Projekt bez tytułu — kopia (1)

Konieczność znalezienia rozwiązań problemów związanych z dostosowaniem do zmian klimatycznych oraz z ekstremalnymi warunkami pogodowymi –  to priorytety ponownie wybranego przewodniczącego grupy roboczej „Wino” Copa i Cogeca na najbliższe dwa lata.

Thierry Coste po przeprowadzonych wyborach, przewodniczący grupy roboczej „Wino” Copa i Cogeca, powiedział: „Po tym, jak w zeszłym roku nasze winnice ciężko odczuły konsekwencje zmian klimatycznych, w trakcie mojej kolejnej kadencji za kwestię priorytetową uznałem znalezienie rozwiązań problemów związanych z nowymi warunkami pogodowymi oraz zapewnienie społeczeństwa o zrównoważonym charakterze sektora wina, jak również o naszym zobowiązaniu do zapewnienia jego żywotności gospodarczej w przyszłości.”

Kolejnym wyzwaniem, z którym się będzie musiała zmierzyć się branża winiarska, będzie spełnienie oczekiwań konsumentów w zakresie produkcji przyjaznej środowisku. Ważne będzie zagwarantowanie odpowiedniej pozycji sektora wina w przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej, przy jednoczesnym zapewnieniu należytego funkcjonowania systemu produkcji wina i jego przyszłości gospodarczej.

Przewodniczący Coste pochodzi z Francji i  jest producentem wina. W pracy związanej z przewodnictwem grupie, wspierać go będzie dwoje wiceprzewodniczący: p. Palma Esposito z Konfederacja Włoskiego Rolnictwa (CONFAGRICOLTURA) oraz p. Christian Schwoere z Niemiec (Deutscher Weinbauverband).

Dane: Copa – Cogeca

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin