Wnioski o rekompensaty

Projekt bez tytułu (42)

To już ostatnia szansa dla rolników ze stref ASF, na złożenie wniosku o przyznanie rekompensaty za nieutrzymywanie zwierząt. Nabór w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kończy się 31 października.

Pierwotnie, wnioski o przyznanie płatności można było składać do 15 września, jednak ze względu na dużą liczbę uprawnionych rolników, termin ten wydłużono do końca października.

Rekompensata za nieprzerwane nieutrzymywanie świń dotyczy rolników z terenu wybranych gmin województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, którzy do dnia 14 sierpnia 2017 roku, złożyli w powiatowych inspektoratach weterynaryjnych oświadczenie o niemożności zapewnienia w gospodarstwie standardów ochrony biologicznej. W tej sytuacji służby weterynaryjne, po wydaniu stosownych decyzji, miały przystąpić do likwidacji stad i wypłacenia odszkodowań za wybite zwierzęta. 

Program bioasekuracji przewiduje, że w gospodarstwach, które nie były w stanie przystosować się do wymogów bioasekuracji, świnie nie będą utrzymywane do końca 2018 roku.

Dane: ARiMR

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim – regulamin