Whisky Motörhead w Polsce

whisky_metal

Na polskim rynku pojawiła się whisky Motörhead Single Malt XXXX. Według zapewnień producenta, szwedzkiej destylarni Mackmyra, muzycy legendarnego zespołu nie tylko użyczyli nazwy, ale także brali aktywny udział w jej tworzeniu.

Motörhead to legendarny brytyjski zespól heavymetalowy założony w 1975 roku, przez charyzmatycznego basistę i wokalistę Iana „Lemmy’ego” Kilmistera. W związku ze śmiercią muzyka 28 grudnia 2015 roku, dwa lata temu zespól zakończył działalność.

Limitowana edycja szwedzkiej whisky single malt Mackmyra na rynku pojawiła się w roku 2015, dla uczczenia czterdziestolecia zespołu, którego perkusista był Szwedem. Jednak dopiero po dwóch latach, pod koniec kwietnia 2017 r, trunek dla koneserów i fanów zespołu trafił na polski rynek. Jak podaje producent, brytyjscy muzycy samodzielnie wybierali beczki i konsultowali ostateczne efekty z master blenderem destylarni, Angelą D’Orazio. Mackmyra Motörhead leżakowała przez 5 lat w beczce po bourbonie, a następnie przez pół roku w beczce po sherry Oloroso. Według koneserów w smaku i aromacie tego mocnego trunku można wyczuć karmel, orzechy, miód, wanilię, migdały, rodzynki a także subtelne nuty tytoniu, owoców cytrusowych i estragonu.

Warto przypomnieć, że kilka lat wcześniej premierę miało australijskie wino ze szczepu Shiraz, oraz szwedzka wódka również sygnowane nazwą zespołu.

Źródło: mackmyra.com