Szkolenie w Ochabach Wielkich

opryskiwacz

W Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym AGROKOMPLEKS w Ochabach Wielkich w dniu 18 maja br. odbyło się szkolenie pt.: „Badanie sprawności technicznej sprzętu do stosowania środków ochrony roślin”. 
W szkoleniu wzięli udział pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach oraz jednostek upoważnionych do potwierdzania sprawności technicznej sprzętu do stosowania środków ochrony roślin z województwa śląskiego.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z metodyką badania sprawności technicznej opryskiwacza polowego. Pokazowe badanie przeprowadził pan Marek Kisiała – pracownik Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego AGROKOMPLEKS. Następnie pan Tomasz Szulc z Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu przedstawił Wyniki przeprowadzonej przez PIMR kontroli jednostek prowadzących badania sprawności technicznej opryskiwaczy rolniczych i sadowniczych. Szkolenie było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń dotyczących potwierdzania sprawności technicznej sprzętu do stosowania środków ochrony roślin. 

Po szkoleniu uczestnicy zwiedzili wystawę zabytkowych samochodów Jazda historyczna galeria pojazdów i staroci oraz skansen Tradycyjna zagroda rolna. Wystawy te znajdują się na terenie Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego AGROKOMPLEKS.

Źródło: WIORiN Katowice