Polska Smakuje na Podlasiu

W dniach 15-16 lipca br. odbywały się Targi Agro-Eko-Turystyczne na Rynku Zygmunta Augusta
w Augustowie. Celem targów było przede wszystkim zwiększenie świadomości konsumentów o żywności wysokiej jakości oraz promocja żywności ekologicznej i tradycyjnej, podlaskich kwater agroturystycznych i twórczości ludowej.

– Produkujemy bezpieczną, wysokiej jakości żywność. Wymaga ona jednak promocji i temu służą Targi, na których wspieramy producentów w tym zakresie – podkreślił podczas otwarcia Targów w Augustowie minister Krzysztof Jurgiel.

W wydarzeniu wzięli udział wystawcy z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego
i mazowieckiego, jak również z Litwy i Łotwy. Na straganach dominowały naturalne wyroby. Zwiedzający mieli okazję spróbować produktów wysokiej jakości, żywności tradycyjnej i regionalnej. Świadome wybieranie polskich produktów jest bardzo ważne, dlatego też Agencja Rynku Rolnego, podczas Targów, zachęcała do zapoznania się ze stroną internetową polskasmakuje.pl, która gromadzi informacje właśnie o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnej żywności. Na targach nie brakowało wyrobów rękodzieła z tkaniny, ceramiki, drewna, wikliny czy gliny. Miłośnicy agroturystyki mogli zapoznać się z wieloma ofertami wypoczynku w gospodarstwach na terenie województwa podlaskiego.

Przygotowano szereg konkursów, między innymi na najlepszy produkt targów czy najatrakcyjniejsze stoisko. Dla najmłodszych zostały również zorganizowane konkursy, które dotyczyły zasad zdrowego odżywiania.

Targi organizowane były przez Agencję Rynku Rolnego i miasto Augustów. Odbywały się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin