Aplikacja Polska Smakuje

Projekt bez tytułu (5)

Agencja Rynku Rolnego uruchamia nową platformę komunikacji między producentami żywności
a konsumentami. Każdy rolnik lub lokalny producent żywności, który szuka nabywców swoich produktów, może skorzystać z darmowej aplikacji Polska smakuje. Start strony już wkrótce, można się na niej zarejestrować już teraz!

Agencja Rynku  Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności. Start strony
i aplikacji został zaplanowany na początek wakacji.

Aplikacja będzie gromadzić informacje o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil będzie mógł być na bieżąco uzupełniany, a zdjęcia  produktów zostaną zamieszczone przy opisie. Dzięki temu konsumenci, którzy coraz częściej i chętniej szukają zdrowej regionalnej żywności, będą mogli jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów.

Agencja Rynku Rolnego swoje działania kieruje w pierwszej kolejności do wytwórców produktów certyfikowanych w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, lokalnych producentów mających w swojej ofercie wyroby regionalne, rolników, którzy wytwarzają w swoich gospodarstwach produkty żywnościowe, a także do innych podmiotów produkujących zdrową i tradycyjną żywność. ARR zaprasza do zarejestrowania się na stronie www.polskasmakuje.pl, na której można prezentować swoje produkty. Aplikacja jest darmowa i w trakcie jej użytkowania nie będą pobierane żadne opłaty.

Agencja chce zbudować platformę komunikacji pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy taką żywność cenią i jej poszukują. Dlatego już na okres wakacji zaplanowana została kampania promocyjna. Wszystkich podróżujących latem po kraju będziemy zachęcać do szukania polskich lokalnych specjalności i tym samym – do korzystania z aplikacji. Hasło „Polska smakuje” będzie promowane wszędzie, gdzie będą turyści: na trasie koncertowej Lata z Radiem (to aż 20 pikników!), w pociągach na trasach turystycznych, na lotnisku w Warszawie, a także na wybranych  stacjach benzynowych.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin