Nowy program dla rolników

1100px x 733px – Projekt bez tytułu — kopia (20)

Latem tego roku zaprezentowany zostanie nowy program, który ma odpowiadać na potrzeby rolników – zapowiedział 12 maja podczas spotkania z mieszkańcami Jędrzejowa (woj. świętokrzyskie) premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wystąpienia premier podkreślił, że 20 proc. osób w województwie świętokrzyskim utrzymuje się z rolnictwa.  Zapowiedział, że latem tego roku minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel zaprezentuje nowy program, który ma odpowiadać na potrzeby rolników.

Dla mnie wieś i rozwój terenów wiejskich, terenów rolniczych jest oczkiem w głowie – podkreślał. Jak dodał, rolnictwo jest niezwykle ważne. Jest w sercu naszego programu gospodarczego, programu równomiernego, odpowiedzialnego rozwoju.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel już niejednokrotnie podkreślał, że stawia na wzrost dochodów rolników. Jedną z najważniejszych spraw do załatwienia jest poprawa dochodów rolników. W tym celu, resort wprowadził ułatwienia w sprzedaży własnych produktów rolnych, trwają prace nad budową platformy żywnościowej. Projekt jest już gotowy. Jego autorem jest konsorcjum w składzie: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego. Projekt ma być dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Będzie to platforma żywnościowa, która umożliwi w pierwszej kolejności handel zbożem. Z jednej strony umożliwi ona koncentrację podaży krajowych towarów rolno-spożywczych poprzez tworzenie dużych, jednorodnych partii oraz ograniczenie kosztów transakcyjnych i ryzyka handlowego w oparciu o wystandaryzowane umowy i produkty.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin