Pomoc po ASF

trzoda chlewna

Do 30 września rolnicy ze stref ASF, którzy zdecydowali się w ubiegłych latach na rezygnację z hodowli trzody, mogą składać wnioski o przyznanie kolejnej transzy rekompensat.

Rolnicy którzy w ubiegłych latach przystąpili do programu dobrowolnej rezygnacji z chowu świń, od 15 maja mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie kolejnej transzy rekompensat. Wypełnione dokumenty składać należy w powiatowych biurach Agencji do dnia 30 września.

W ubiegłych latach, z możliwości dobrowolnej rezygnacji z chowu trzody w zamian za przyznanie rekompensat, skorzystać mogli rolnicy z wybranych części kraju, objętych strefami bioasekuracji. W tych regionach, rolnicy którzy nie byli w stanie dostosować swoich gospodarstw do standardów ochrony biologicznej, mogli liczyć na odszkodowanie w zamian za zaprzestanie chowu świń. Zgodnie z zasadami programu bioasekuracji, w gospodarstwach które nie dostosują się do określonych wymogów i nie złożą wniosków o rekompensaty, służby weterynaryjne mają prawo dokonać likwidacji stada bez przyznania odszkodowań za nieutrzymywanie zwierząt.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin