O produktach pszczelich w Lublinie

nowezzzzz45 (7)

Minister Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził Spółdzielnię Pszczelarską APIS w Lublinie.

Spółdzielnia istniejąca od 1932 roku zapewnia polskim pszczelarzom zbyt produkowanego miodu. Oprócz miodu Spółdzielnia oferuje też dziesiątki produktów pszczelich, zarówno spożywczych, jak również kosmetyków.

Specjalnością spółdzielni jest produkcja miodów pitnych. Polskie półtoraki, dwójniaki, trójniaki i czwórniaki mają wielowiekową tradycję. Były ozdobą stołów królewskich i szlacheckich. W ostatnich latach spółdzielnia poczyniła duże inwestycje, które bardzo poprawiły procesy technologiczne.

– APIS to znakomity zakład wspierający polskich pszczelarzy – powiedział minister Ardanowski gratulując prezesowi Radosławowi Janikowi. Prosił również prezesa o przekazanie podziękowań i pozdrowień wszystkim pracownikom spółdzielni.

W trakcie wizyty w spółdzielni minister spotkał się także z kierownictwem Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, najważniejszej polskiej placówki edukacyjnej kształcącej m.in. przyszłych pszczelarzy. Minister wyraził zainteresowanie przejęciem szkoły od samorządu powiatowego i włączeniem jej do sieci szkół rolniczych prowadzących przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło: MRiRW