Mrożonki – gorący biznes!

mrożonka2

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystyczego, produkcja mrożonych warzyw w przedsiębiorstwach zatrudniających 50 i więcej osób, wyniosła w 2017 roku w Polsce 707 tys. ton. To najlepszy wynik w historii – o 9,1 proc. więcej niż przed rokiem.

W ostatniej dekadzie, produkcja mrożonych warzyw w Polsce wzrosła o ponad 54 proc., napędzana wzrastającym zapotrzebowaniem na rynku krajowym i dynamicznym eksportem. Duży wzrost wytwórczości w 2017 r. spowodowany jest również zwiększonym popytem ze strony zakładów przetwórczych w obliczu spadku dostępności owoców do mrożenia, w związku ze stratami po przymrozkach.

Utrzymanie trendów w konsumpcji żywności, a także rozwoju sektora, może spowodować, że produkcja mrożonych warzyw w Polsce w kolejnych latach również będzie się zwiększać. Potencjał rozwoju rynku wciąż jest znaczny z uwagi na szeroką bazę surowcową, wysoką konkurencyjność i dużą przestrzeń do wzrostu konsumpcji krajowej.

Obecnie, Polska jest drugim, po Belgii (ok. 1 mln t), producentem mrożonych warzyw w Unii Europejskiej. Krajowy udział na rynku unijnym zwiększa się, mamy więc szansę stać się największym wytwórcą we Wspólnocie.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin