List ministra rolnictwa i rozwoju wsi do szkół rolniczych

logo mrirw

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy!
Drodzy Uczniowie szkół rolniczych!

Zakończenie roku szkolnego to wydarzenie, na które czekają wszyscy członkowie społeczności szkolnej. Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas odpoczynku i swobody. Koniec roku szkolnego jest okazją, by wszystkim Państwu podziękować za rzetelność i wytrwałość, za serce i zaangażowanie, za solidną i sumienną pracę, której efekty składają się na jakość oświaty rolniczej w Polsce. Słowa te kieruję również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Doceniam różnorodność form współdziałania, przyczyniającą się do kreowania pozytywnego wizerunku szkół resortowych.

Uczniom gratuluję osiągnięć i nabycia nowych kompetencji, wiedzy oraz umiejętności. Sukcesy i radości są zasługą zarówno Was, Drodzy Uczniowie, jak i Waszych Nauczycieli, którzy przekazują swoją wiedzę, pasję
i ciekawość świata. Uczą wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu. Gratuluję zdobytych wyników w nauce, a szczególne gratulacje kieruję do tych, którym miniony rok szkolny przyniósł różnorakie sukcesy w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych i sportowych.

Państwu Dyrektorom, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom szkół i placówek rolniczych, Rodzicom i Uczniom życzę słonecznych wakacji. Niech nadchodzące dwa miesiące będą ciekawe i inspirujące, ale przede wszystkim, bezpieczne. Niech staną się sposobem na zregenerowanie sił przed nowym rokiem szkolnym.

List ministra z okazji zakończenia roku szkolnego (.pdf 57,6 kB)

Źródło: MRiRW