Finał konkursu AgroLiga

Jurgiel - agroliga

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel 20 czerwca br. spotkał się z laureatami konkursu AgroLiga.

– Dajecie Państwo przykład tego jak rozwijać produkcję, aby osiągnąć sukces – powiedział minister zwracając się do laureatów konkursu.

Szef resortu przedstawił aktualny stan prac i realizację Programu działań MRiRW na lata 2015-2019. Zwrócił uwagę na zrealizowane już działania dotyczące wzmocnienia pozycji rolnika w całym łańcuchu żywnościowym.

– Konsekwentnie realizujemy zapowiadane zmiany prawne i instytucjonalne, które w efekcie powinny doprowadzić do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich, co jest naszym głównym celem – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel.

Podczas uroczystości odbyła się również ceremonia wręczenia przez ministra honorowych odznak „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Po spotkaniu w resorcie rolnictwa laureaci AgroLigi zostali przyjęci przez Prezydenta RP.

Konkurs organizowany jest od ponad 20 lat – na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Tradycyjny patronat pełnią: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARiMR i Prezes ARR. AgroLiga promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Konkurs przebiega wieloetapowo, na szczeblach wojewódzkim i krajowym, a jego celem jest wyłonienie i nobilitacja Mistrzów Krajowych AgroLigi w dwóch kategoriach: rolnicy i firmy.

Minister Krzysztof Jurgiel oraz wyróżnieni Agroprzedsiębiorcy

Wśród rolników zwyciężyli Alicja i Krzysztof Spychalscy. Mistrzowie Krajowi Agroligi 2016 prowadzą
w Pikutkowie w województwie kujawsko-pomorskim 80. hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w uprawie warzyw gruntowych.

Mistrzem Krajowym Agroligi 2016 w kategorii firmy została Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. z Łomży. Jest to nowoczesna firma wyłącznie z polskim kapitałem, która produkuje pasze wg najwyższych światowych standardów. Firma z ponad 20. letnim doświadczeniem w produkcji mieszanek produkcyjnych wytwarza pasze dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich.

Źródło: MRiRW