Cedrob wydzierżawił zakłady od ZM Henryk Kania

polishfood

Zakłady Mięsne Henryk Kania uzgodniły umowę dzierżawy przedsiębiorstwa ze spółką Cedrob. Podpisy zostały złożone 30 października 2019 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielił zgody na koncentrację. Z planów przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania na początku miesiąca wycofała się Grupa Tarczyński.

Zarządca ustanowiony dla ZM Henryk Kania przekazał, że warunki umowy są zgodne z projektem, który 7 października zaakceptowała rada wierzycieli. UOKiK zakończył przeprowadzanie postępowania antymonopolowego i ogłosił podjęcie decyzji zezwalającej na przeprowadzenie dzierżawy.

O szczegółach podpisanej umowy ZM Henryk Kania poinformowały w swoim raporcie giełdowym. Cedrob zobowiązał się do zapłaty czynszu w maksymalnej wysokości 3,6 miliona złotych. Dzierżawca już we wrześniu zawarł umowę produkcji na powierzonych surowcach z zarządcą ZM Henryk Kania.

Produkcja w Goczałkowicach, Pszczunie i Mokrsku w pierwszym etapie ma wynieść 1,2 tys. ton miesięcznie, a docelowo 4 tysiące ton.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin