Wydłużony czas na składanie wniosków

pola2

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o dopłaty do 15 czerwca. To oznacza, że termin przyjmowania dokumentów został wydłużony o miesiąc, więc rolnicy mają więcej czasu na ubieganie się o płatności bezpośrednie.

Bruksela daje więcej czasu rolnikom z uwagi na trudności administracyjne w niektórych państwach członkowskich Unii Europejskiej, związane z wdrożeniem obowiązkowego przesyłania wniosku geoprzestrzennego drogą internetową, Komisja Europejska dała możliwość wydłużenia terminu na wnioski o dopłaty (maksymalnie do 15 czerwca). Polska z tego skorzystała.

Obecnie, rolnicy mają czas do 15 maja na złożenie wniosku i do 1 czerwca na wprowadzenie do dokumentu zmian bez sankcji finansowych. 15 czerwca będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku i jednocześnie jego korektę. Rozporządzenie ma wejść w życie 16 maja.

Tymczasem od 1 czerwca 2018 r. do 31 lipca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie. Dokumenty należy składać do biur powiatowych Agencji, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin