Wielkanoc 2017 – życzenia świąteczne

easter-1328641

Drodzy Czytelnicy,

Szanowni Państwo, Producenci i Przetwórcy Żywności!

Jak co roku, pragnę Państwu złożyć najlepsze życzenia na Święta Wielkanocne. Po zimie, kiedy życie jakby się wycofuje i ukrywa, przyszedł już wiosenny powiew i obudził całą przyrodę na nowo. Z wiosną również w nas zwykle wstępuje nowa nadzieja i nowa energia do działania. Chyba więc nie jest dziełem przypadku, że właśnie na wiosnę chrześcijanie obchodzą Paschę Chrystusa, czyli pamiątkę Jego męki, ukrzyżowania i zmartwychwstania. Religijne obchody zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, wpisują się w wiosenne ożywienie przyrody. To, co widzimy wokół siebie oczami, wiara każe nam przeżyć w sercu i w duszy.

Życzę, aby wszystkim nam udało się zniszczyć to, co jest zrodzone z naszych słabości i egoizmu, a otworzyć się na dobro i miłość. Życzę też poczucia, że nie jesteśmy sami w naszych codziennych zmaganiach, że jest Ktoś, kto ma w sobie potężną moc i chętnie jej udziela.

Papież Franciszek w ubiegłoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego podkreślił, że Bóg „rozbudza prawdziwą siłę życia, która nie jest brakiem problemów, ale pewnością, że jest się kochanym i że zawsze otrzymuje się przebaczenie od Chrystusa”.

Szanowni Państwo! Skoro problemów nie da się uniknąć, to przynajmniej niech każdy znajduje na nie dobry sposób i niech każdy ma w sobie nadzieję i potrzebną wytrwałość. Oby te problemy, ten Wasz trud, udawało się zawsze przekuwać w zwycięstwo i by on obficie owocował, na pożytek Wasz, Waszych Bliskich i jak najszerszego grona ludzi współpracujących z Wami i nabywających Wasze produkty.

Wszystkim Czytelnikom  „Bezpieczeństwa i Higieny Żywności” życzę radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

 

                           Bp Piotr Sawczuk

                           Delegat Konferencji Episkopatu Polski

                            ds. Duszpasterstwa Polskich Przetwórców Żywności