Więcej sklepów z dziczyzną

dziczyzna

Lasy Państwowe otworzyły pierwszy sklep z dziczyzną w Warszawie. To element programu promocyjnego przygotowanego przez przedsiębiorstwo pt. "Zdrowa żywność z polskich lasów" i początek sieci sklepów z dziczyzną w kraju.

Lasy Państwowe otworzyły w Warszawie pierwszy sklep, w którym można kupić m.in. mięso i wędliny z dziczyzny, miody, wosk pszczeli, przetwory z owoców runa leśnego. Kolejne sklepy z tego typu produktami powstaną m.in. w Olsztynie, Radomiu i Katowicach, w 2018 i 2019 roku. Oprócz nich, otwierane będą też punkty sprzedaży bezpośredniej, gdzie kupić będzie można tusze upolowanych zwierząt. Lasy Państwowe planują również stworzyć sieć punktów, parkingów, mini targowisk, na których osoby zbierające jagody czy grzyby w lesie mogłyby je sprzedawać. 

Lasy Państwowe zamierzają zagospodarować ok. 10 proc. pozyskiwanej w Polsce dziczyzny. Większość wyjeżdża na Zachód, a po jej przerobieniu wraca do kraju, nierzadko po bardzo wysokich cenach. Projekt ma za zadnie m.in. aktywizację małych jednoosobowych firm, gospodarstw rolnych, które produkują produkty żywnościowe np. z dziczyzny.

Projekt promocyjny Lasów Państwowych będzie trwał 4 lata i kosztować będzie kilka milionów złotych. Oprócz dziczyzny, przedsiębiorstwo promować będzie m.in. ochronę pszczół, jak i pszczelarstwo leśne.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin