Wakacje na polskiej wsi reklamowane

berlin

„Odpoczywaj na wsi” – właśnie pod takim hasłem, polska oferta turystyki wiejskiej i agroturystyki, była promowana podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie.

Polska Organizacja Turystyczna oddała do dyspozycji uczestników stoisko o łącznej powierzchni 752 m2. Zaprezentowało się na nim 49 polskich wystawców, a wśród nich Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stoisko posłużyło kreowaniu międzynarodowego wizerunku polskich obszarów wiejskich jako rynku turystycznego oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Gospodarzem stoiska był podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Główną ideą przyświecającą organizacji stoiska „Odpoczywaj na wsi” było aktywne zaangażowanie zwiedzających. Resort rolnictwa do współpracy podczas tegorocznej edycji Targów ITB zaprosiło: Sioło Julianówka (woj. mazowieckie) oraz Wichrowe Wzgórze (woj. pomorskie). Odwiedzający polskie stoisko „Odpoczywaj na wsi”, mieli możliwość zapoznania się z ofertą turystyki wiejskiej, w tym gospodarstw agroturystycznych oraz bogatą ofertą edukacyjną w ramach sieci zagród edukacyjnych. Na stoisku udzielane były również informacje z zakresu rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce, w tym wsparcia finansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz współpracy międzyinstytucjonalnej w tym zakresie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się „Mazowieckie wyplatanki”, czyli własnoręczne wykonywanie prac plecionkarskich pod kierunkiem twórczyni Pani Celiny Szymańskiej z Mazowieckiego Sioło Julianówka. Uwagę przyciągała również barwnie prezentowana oferta kaszubskiej wsi. Kaszubskie nuty, burczybas czy diabelskie skrzypce, to wybrane atrybuty prezentowane przez Wichrowe Wzgórze, dzięki którym odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyki wiejskiej. Poprzez edukację, rozrywkę i emocje na stoisku „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowana była unikalność oraz różnorodność ofert proponujących niecodzienną atmosferę i autentyczność polskiej wsi. Uatrakcyjnieniem wystąpień na Tragach ITB były vouchery ufundowane przez Mazowieckie Sioło Julianówka oraz Wichrowe Wzgórze, a także liczne zestawy upominkowe „Odpoczywaj na wsi”.

Polskie Stoisko Narodowe, przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy wystawca z Europy", ocenione przez studentów Cologne Business School. Swój udział w tym sukcesie miało również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jury doceniło przede wszystkim wszechstronną ofertę, interaktywność, gościnność oraz wysoki poziom obsługi. Szczególne wrażenie na jurorach zrobiły interaktywne pokazy pieczenia pierników (Żywe Muzeum Piernika z Torunia), eksperymentów z wodą (Centrum Nauki Hydropolis z Wrocławia), czy wyplatania zabawek z siana (Odpoczywaj na wsi). Dodatkową atrakcją dla zwiedzających z całego świata były wspomniane już liczne konkursy.

Międzynarodowe Tragi Turystyczne ITB w Berlinie odbyły się w dniach 7-11 marca 2018 r. Jest to największa impreza handlowa przemysłu podróżniczego na świecie. Jest to jedno z trzech wydarzeń promocji produktowej na rynkach zagranicznych, realizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi”. Kolejne takie działanie, to prezentacja oferty w Sztokholmie w dniach 2-4 października 2018 r. podczas Targów Seniormässan oraz 5-7 listopada 2018 r. podczas Targów WTM w Londynie.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin