Targi Food Taipei 2017

Tajwan pierożki

W dniach 21-24 czerwca odbyły się targi Food Taipei, które zaliczane są do największych międzynarodowych targów spożywczych na Tajwanie.

W ramach targów Agencja Rynku Rolnego we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Taipei po raz drugi zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorców.

Na stoisku narodowym promującym polskie produkty pod hasłem Poland tastes good obecni są przedstawiciele 9 firm reprezentujący szeroki wachlarz sektora rolno-spożywczego m.in. słodycze, mięso, kawę, herbatę, soki oraz alkohole.

Stoiska narodowe na targach zorganizowały jeszcze m.in. Niemcy, Japonia, USA, Brazylia i oczywiście Tajwan. W ramach powyższych targów ofertę prezentują jeszcze następujące branże: maszyny rolnicze, technologia przetwarzania i pakowania żywności oraz dodatki do żywności.

Polscy przedsiębiorcy dzięki wsparciu ze strony Pana Macieja Gacy Dyrektora Generalnego Warszawskiego Biura Handlowego w Taipei, mieli okazję spotkać się z kluczowymi partnerami handlowymi operującymi na Tajwanie. W spotkaniach B2B uczestniczył m.in. przedstawiciel sieci Carrefour Patrick Le, przedstawiciel marki Grycan Mr Charles Lee. Dodatkowo przedsiębiorcy w ramach tzw.  store-check mieli możliwość odwiedzenia sieci handlowych Wellcome, Carrefour oraz Citysuper w Taipei, gdzie zapoznali się z ich ofertą. Ponadto, podczas briefingu w siedzibie WBH w Taipei przybliżone zostały warunki wprowadzenia produktów na rynek tajwański.

Źródło: ARR