PE za roślinami wysokobiałkowymi

soja3

Pilnie potrzebujemy ambitnego planu rozszerzenia uprawy roślin wysokobiałkowych w Unii Europejskiej – europosłowie jednoczą siły i zachęcają do zmniejszenia importu soi z Ameryki Południowej.

Parlament Europejski chce zmniejszyć import soi z Ameryki Południowej. Według ekspertów z Brukseli, Unia Europejska powinna ją importować z innych części świata, aby przestać być tak uzależniona od Argentyny i Brazylii.

Stąd pomysł wprowadzenia dobrowolnych płatności powiązanych z wielkością produkcji, które powinny również zachęcać do uprawy roślin wysokobiałkowych w UE. Ponadto, według ekspertów, należy zezwolić na stosowanie środków ochrony roślin dla roślin strączkowych na priorytetowych obszarach ekologicznych. Obecnie stosowanie środków chemicznych w priorytetowych obszarach ekologicznych jest zabronione.

Parlament Europejski jest zaangażowany w rozwój lokalnych łańcuchów przetwarzania i wprowadzania do obrotu krajowych roślin wysokobiałkowych. Pod koniec roku Komisja Europejska chce wypowiedzieć się na temat przyszłości roślin wysokobiałkowych w UE.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin