Nowe przypadki ASF

1100px x 733px – Projekt bez tytułu — kopia (47)

Główny Inspektorat potwierdził wystąpienie 36 nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń, które pojawiły się w dniach 26 marca – 1 kwietnia.

Większość ostatnich przypadków afrykańskiego pomoru świń pojawiła się w województwie lubelskim, gdzie stwierdzono łącznie 27 przypadków choroby. Pojawiły się one w powiatach:

– bialskim (6 przypadków w gminie Międzyrzec Podlaski, 5 przypadków w gminie Sosnówka, po 2 przypadki w gminach Łomazy, Tuczna i Drelów, oraz po 1 przypadku w gminach Rokitno, Piszczac i Biała Podlaska);

– włodawskim (3 przypadki w gminie Wyryki oraz 1 przypadek w gminie Urszulin);

– parczewskim (po 1 przypadku w gminach Podedwórze i Sosnowica);

– radzyńskim (1 przypadek w gminie Komarówka Podlaska).

Sześć przypadków choroby potwierdzono na terenie Mazowsza – w powiecie warszawskim zachodnim (2 przypadki w gminie Leszno), legionowskim (1 przypadek w gminie Jabłonna), wołomińskim (1 przypadek w gminie Cisie) oraz na terenie warszawskiego Wilanowa i Bemowa (po 1 przypadku). Pozostałe 3 przypadki choroby potwierdzono w województwie podlaskim (2 przypadki w gminie Janów leżącej w powiecie sokólskim) oraz warmińsko – mazurskim (1 przypadek w gminie Górowo Iławieckie w powiecie bartoszyckim). W omawianym okresie obecność wirusa ASF potwierdzono u 68 dzików.

Łącznie, do tej pory w naszym kraju potwierdzono 1836 przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików, z czego ponad połowa (932) pojawiła się w ciągu pierwszego kwartału 2018 roku.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin