Ardanowski: rolnictwo bez przetwórstwa nie będzie istnieć

zdrowy baton

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski stwierdził, że firmy branży przetwórczej zajmują ważne miejsce w gospodarce. Za ich pomocą rozwija się polski eksport.

Szef resortu wziął 6 listopada udział w obchodach ćwierćwiecza współpracy polskiej firmy Toruń-Pacific Sp. z o.o. z Nestlé i General Mills. – Moją obecnością chcę przekazać, jak ogromną wagę rząd Prawa i Sprawiedliwości przywiązuje do produkcji żywności w Polsce, a co za tym idzie do polskiego rolnictwa, które bez przetwórstwa nie może istnieć – powiedział Ardanowski.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dodał, że zakład Toruń-Pacific odgrywa istotną rolę jako ważny podmiot gospodarczy rynku lokalnego, dając zatrudnienie, dochody dla samorządu oraz realizując projekty zgodne z ideą społecznej wrażliwości biznesu.

Jak ocenił Jan Krzysztof Ardanowski, rosnący z roku na rok eksport Polski może się rozwijać właśnie dzięki takim firmom jak toruńska fabryka. Dodał, że na rynkach globalnych wygrywają ci, którzy produkują żywność najwyższej jakości.

Ardanowski odniósł się do możliwości wytwarzania w Polsce produktu, na który na świecie „niestety jest coraz większe zapotrzebowanie”. – Chodzi o batony ratujące życie ludziom w stanie skrajnego wyczerpania. Ci ludzie stale cierpią na niedobór jakiejkolwiek żywności. Musi to być precyzyjnie skonstruowany baton zawierający zarówno energię w postaci łatwo przyswajalnych cukrów, ale jednocześnie tłuszcze, białka oraz witaminy. Wszystkie potrzebne składniki mamy w Polsce. Moglibyśmy stać się dostarczycielem światowym tego produktu – zakończył minister rolnictwa. Na pożegnanie złożył życzenia dalszych sukcesów wszystkim pracownikom.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin