Prezydent RP u rolników

prezydent u rolnikow

Prezydent Andrzej Duda i minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczyli 30 czerwca 2020 r. w posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbywało się w Parzniewie.

– Państwo musi sprawować opiekę nad polskimi rolnikami polegającą na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że rolnictwo stanowi o bezpieczeństwie żywnościowym Polski. Było to szczególnie widoczne na początku pandemii koronawirusa.

Andrzej Duda zauważył również, że rolnictwo to taka dziedzina gospodarki, która jest szczególnie zależna od natury i podatna na straty wywołane klęskami żywiołowymi. Dlatego, jak podkreślał, państwo musi sprawować opiekę nad krajowym rolnictwem i rolnikami.

– Polityka państwa powinna być prowadzona tak, by była wszechstronna opieka ze strony państwa polegająca na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – podkreślał Andrzej Duda. Jak zaznaczył, na obszarach wiejskich zamieszkuje 40% Polaków.

Podczas posiedzenia Krajowa Rady Izb Rolniczych przyjęła stanowisko, w którym popiera kandydaturę pana Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich.

– Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z samorządu rolniczego za przyjęcie tego stanowiska. Przypomnę, że zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Prezydent Andrzej Duda podpisali porozumienie programowe, dotyczące rozwiązywania najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy w zdecydowanej większości akceptują działania inicjowane i wspierane przez prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego dotychczasowej kadencji – powiedział minister Ardanowski i poinformował, że w pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało 71,4% polskich rolników.

Minister stwierdził, ze stanowisko samorządu rolniczego w Polsce o poparciu Andrzeja Dudy jest naturalną konsekwencją i odwzorowaniem opinii większości polskich rolników. Apelował do rolników o udział w drugiej turze wyborów.

–  Nikogo z nas nie może zabraknąć na głosowaniu – podkreślił w Parzniewie minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Źródło: MRiRW