Kawa z torebki

salvador-beanbags-multi_2048x2048

W Wielkiej Brytanii pojawiła się kawa w torebkach, do parzenia w sposób analogiczny do herbaty. Brytyjska innowacja firmy Raw Bean sprzedawana pod marką Bean Bags ma według twórców zrewolucjonizować rynek kawy.

Innowacyjny produkt pojawił się w brytyjskiej sieci supermarketów Waitrose. Kawa Bean Bags sprzedawana jest w opakowaniach zawierających 10 biodegradowalnych torebek kawy, o wadze 12 gram każda. W tej chwili do wyboru są trzy rodzaje kawy: śniadaniowa (zawierająca ziarna z Kolumbii i Gwatemali), aromatyczna „El Salvador” oraz kawa bezkofeiowa. Koszt paczki kawy to około 5 £.

Założyciel firmy Raw Bean, Alex Cox twierdzi, że torebki kawy są doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających wygody, jednak nie kosztem jakości. Zachwala swój produkt jako kawę aromatyczną jak z ekspresu, która jednak wszędzie jest dostępna. W przyszłości kawa w torebkach ma być oferowana także w kawiarniach. Biodegradowalne torebki mają być ekologiczną alternatywą dla kawy z ekspresów na kapsułki, które generują duże ilości odpadów.

 

Źródło: www.foodbev.com

Foto: rawbean.co.uk