Jubileusz Pride of Poland

nowezzzzz

W tym roku w Janowie Podlaskim odbędzie jubileuszowa aukcja Pride of Poland.

Jubileuszowa aukcja koni arabskich Pride of Poland i Summer Sale oraz czempionat koni arabskich odbędą się w dniach 9-12 sierpnia br. Natomiast dni otwarte w stadninach koni w Michałowie, w Białce i Janowie Podlaskim zaplanowane zostały na dzień 13 sierpnia. Z wymienionych trzech stadnin na aukcje wystawione zostaną 22 konie.

– Wystawiamy to, co ma przyzwoitą jakość, może nawet dobrą. Sprzedaż nie jest zagrożeniem dla przyszłości hodowli koni arabskich w Polsce – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej.

Tak szef resortu skomentował zarzuty o wyprzedaży najlepszych koni i niszczeniu polskiej hodowli. Jednocześnie minister przypomniał, że w ubiegłym roku zarzucano wystawienie zbyt słabych koni.

Minister poinformował ponadto, że konie, które nie zostaną sprzedane na aukcji zostaną w Polsce co najmniej przez rok.

W konferencji brał również udział prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk, który przedstawił bliższe informacje dotyczące sierpniowych wydarzeń w Janowie Podlaskim. Prezes zapewnił, że będą jasne zasady wyboru koni z prywatnych hodowli i nie będzie to już uznaniowe. Natomiast dla zapewnienia przejrzystości samej aukcji  12 kamer będzie nagrywało jej przebieg, dzięki czemu możliwa będzie pełna wideoweryfikacja licytacji.

Źródło: MRiRW