Gazyfikacja w gminie Lisewo

nowezzz (32)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski 20 maja br. uczestniczył w konferencji poświęconej gazyfikacji w gminie Lisewo w powiecie chełmińskim. Inwestycja budowana jest w ramach ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego „Programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazowniczą Polski na lata 2018-2022”. Program realizowany jest przez Polską Spółkę Gazownictwa z Grupy Kapitałowej PGNiG.

– To pewien odcinek gazyfikacji polskiej wsi. Najważniejsze jest to, aby te udogodnienia, które nie są przecież czymś nowym, były dostępne dla wszystkich mieszkańców Polski, a nie tylko przywilejem mieszkańców dużych miast – podkreślił minister Ardanowski.

– To dotyczy również wodociągowania, czy kanalizacji – dodał minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że gaz jest paliwem ekologicznym, bardziej przyjaznym środowisku niż inne nośniki energii.

– Ma to znaczenie także na obszarach wiejskich, gdyż smog nie jest tylko „przywilejem” dużych miast – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister zwrócił również uwagę, że tego typu przedsięwzięcia wymagają współpracy wszystkich, w tym samorządów i samych mieszkańców, przez których grunty będą przebiegać linie przesyłowe.

– Gazyfikacja to nie tylko ochrona środowiska, ale także poprawa jakości życia na terenach wiejskich, co jest priorytetem rządu – podkreślił minister.

Źródło: MRiRW