„Łódzkie w Chinach”

chiny rolnictwo

Władze regionu łódzkiego wspierają lokalne firmy spożywcze w nawiązaniu współpracy handlowej z kupcami z Chin. Przedsiębiorstwa mają szansę wziąć udział w bezpłatnej misji gospodarczej do Chengdu, podczas której będą mogły poznać specyfikę kontaktów z chińskimi handlowcami.

Zaproszenie skierowane do działających w sektorze spożywczym małych i średnich firm, to kolejna odsłona projektu "Łódzkie w Chinach", zainicjowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, który jest finansowany z funduszy unijnych. Organizowane są nieodpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z województwa, a następnie misje gospodarcze do głównego ośrodka handlu w Chinach Zachodnich – miasta Chengdu, z którym Łódź ma regularne połączenie kolejowe cargo.

Kolejną misję gospodarczą zaplanowano na marzec. Przed wyjazdem odbędą się biznesowe warsztaty, które mają zwiększyć szanse lokalnych przedsiębiorców na zaistnienie na chińskim rynku. Łódzcy przedsiębiorcy, w stolicy chińskiej prowincji Syczuan – Chengdu, mają poznawać w praktyce specyfikę kontaktów z chińskimi handlowcami i inwestorami, wziąć udział w zaaranżowanych aktywnościach biznesowych z ponad pięćdziesięcioma wyselekcjonowanymi, dużymi kupcami. Ważnym punktem wyjazdu ma być szansa zaprezentowania swoich produktów w ramach Międzynarodowych Targów Produktów Spożywczych i Alkoholowych Tang Jiu Hui 2018 oraz w ramach 10-dniowej kampanii promocyjnej imprezy.

Łódź była pierwszym miastem w tej części Europy, do którego zaczęły kursować regularne pociągi kontenerowe z i do Chin. Połączenie nazywane przez Chińczyków "Nowym Jedwabnym Szlakiem", ruszyło w kwietniu 2013 roku. Pociągi z kontenerami kursują co najmniej raz w tygodniu i liczącą prawie 10 tys. kilometrów trasę, którą pokonują w 12 do 14 dni. Obecnie, w znacznej mierze, wykorzystuje się je także dla eksportu polskiej żywności – m.in. jabłek, piwa, wyrobów cukierniczych i mleczarskich. Krajowe produkty są coraz chętniej wybierane przez Chińczyków z Chengdu, dla których Łódź funkcjonuje jako pierwsza stacja połączenia z Unią Europejską, czyli miejsca, z którego według Chińczyków pochodzi najlepsza żywność i alkohole.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin