Festiwal Zup Świata – wydarzenie nie tylko kulinarne
Pierwszy dzień astronomicznej jesieni zapisze się w historii jako inauguracja wielkiego święta: tradycji kulinarnych różnych krajów, różnorodnych smaków, zdrowia. 22 września br. w Warszawie, w ogrodach Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się Festiwal Zup Świata – impreza nie tylko kulinarna, ale także promująca zdrowy styl życia, szacunek do natury i ekologię – potrwa do 1 października.
Będzie to wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem. W jednym miejscu goście będą mogli degustować około 100 zup z różnych zakątków świata. Taka okazja nie zdarza się na co dzień.
Przez dziesięć dni trwania imprezy będzie można posłuchać różnych wykładów i prezentacji, dotyczących tradycji kulinarnych z różnych stron świata, od Japonii, poprzez Armenię, Gruzję, aż po Grecję i Tunezję. Nie zabraknie także fachowych wykładów i porad dietetyków, jak sprawić, aby jedzenie nie stawało się przyczyną różnych chorób, lecz – służyło naszemu zdrowiu. Jak się odżywiać, aby skutecznie się odchudzić. Dzieci dowiedzą się, jak pięknym i skomplikowanym organem jest nasz mózg i dlaczego pszczoły są potrzebne.
Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych zostaną zorganizowane warsztaty: dorośli zapoznają się z tradycjami winiarskimi i sposobem przygotowania zupy zacierkowej, a dzieci zobaczą, jak piecze się chleb, zapoznają się ze smakami Tunezji i kuchni mołdawskiej.
Dorośli i dzieci będą mogli uczestniczyć w różnych konkursach z nagrodami, czy – posłuchać występów różnych zespołów.
Degustacja potraw przygotowywanych na miejscu, to zawsze wielka atrakcja. Tym razem będą to nie tylko kucharze, przygotowujący specjały egzotycznych kuchni. W roli gotujących zupy wystąpią politycy i inne znane osoby.
To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na gości, podczas trwania festiwalu.
W ogłoszonym przez organizatorów plebiscycie na Królową Zup Polskich można będzie głosować na ulubioną zupę Polaków.
Podczas Festiwalu Zup Świata, oprócz licznych degustacji, uczestnicy będą mogli poznać lokalne marki i tradycje.
Źródło: festiwalzup.pl