Biopaliwa z roślin uprawnych

zdjecie

Copa i Cogeca wzywają do przyjęcia stabilnej, długoterminowej polityki na rzecz zwiększenia potencjału biopaliw z roślin uprawnych oraz dekarbonizacji sektora transportu. Apel jest związany ze zbliżającymi się rozmowami trójstronnymi między instytucjami Unii Europejskiej poświęconymi energii odnawialnej.

Copa i Cogeca zaktualizowały stanowisko w sprawie promocji unijnej energii odnawialnej. Po 2020 roku, Unia będzie musiała polegać na biopaliwach z roślin uprawnych, by móc sprostać ambitnym celom klimatycznym i energetycznym oraz aby ograniczyć emisje gazów cieplarnianych w sektorze transportu.

Przedstawiciele organizacji wzywają do zniesienia wszystkich mnożników, które wprowadzają w błąd co do prawdziwego wpływu środowiskowego odnawialnej energii elektrycznej na sektor transportu. 

Według przedstawicieli Copa i Cogeca, UE powinna dążyć do utrzymania maksymalnego udziału biopaliw z roślin uprawnych w transporcie na poziomie 7 proc. do roku 2030. Należy również zapewnić obowiązkowe dla dostawców paliw proporcje w wysokości przynajmniej 14 proc. bez dodatkowych ograniczeń technologicznych. Udział oleju palmowego i jego pochodnych w osiąganiu celów klimatycznych i środowiskowych również powinien zostać odrzucony.

zywnosc.com.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim –  regulamin